KONUK YAZAR

Can Akdağİstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarihinin en yüksek ortalamasıyla (4/4) üniversiteden birincilikle mezun olmuştur. Akademik çalışmalarına İstanbul Üniversitesi bünyesinde ticaret hukuku yüksek lisans programı kapsamında devam etmektedir.

İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık faaliyeti göstermekte olup temel olarak ticaret hukuku ve fikri mülkiyet hukuku kapsamındaki çalışmalarına ek olarak teknolojinin dönüştürdüğü hukuki konularda önemli çalışmalara dahil olmaktadır. Bu kapsamda yapay zeka, Fintech, e-ticaret, kripto paralar, veri lokalizasyonu konularında çalışmaları bulunmaktadır. Avrupa Komisyonu ve Türkiye ölçeğinde çeşitli regülasyon süreçlerine katılmıştır.

Blockchain Türkiye, Genç ISTAC, Başlangıç Noktası platformlarında üyeliği bulunmaktadır. Bununla birlikte Fenerbahçe Spor Klubünde kongre üyesi ve Moda Spor’da lisanslı sutopu oyuncusudur.

15 Mart 2023 Çarşamba

MESLEKİ ANLAMDA KENDİNİZİ LİMİTLEMEYİN

“Global profesyonel vizyona sahip olmak günümüzde sadece faydalı değil, gerekli.”   İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki (İÜHF) eğitimimden profesyonel yolculuğumda geldiğim noktaya kadar tüm yaşadıklarımı gözden geçirdim… […]