KONUK YAZAR

Can Akdağİstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarihinin en yüksek ortalamasıyla (4/4) üniversiteden birincilikle mezun olmuştur. Akademik çalışmalarına İstanbul Üniversitesi bünyesinde ticaret hukuku yüksek lisans programı kapsamında devam etmektedir.

İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık faaliyeti göstermekte olup temel olarak ticaret hukuku ve fikri mülkiyet hukuku kapsamındaki çalışmalarına ek olarak teknolojinin dönüştürdüğü hukuki konularda önemli çalışmalara dahil olmaktadır. Bu kapsamda yapay zeka, Fintech, e-ticaret, kripto paralar, veri lokalizasyonu konularında çalışmaları bulunmaktadır. Avrupa Komisyonu ve Türkiye ölçeğinde çeşitli regülasyon süreçlerine katılmıştır.

Blockchain Türkiye, Genç ISTAC, Başlangıç Noktası platformlarında üyeliği bulunmaktadır. Bununla birlikte Fenerbahçe Spor Klubünde kongre üyesi ve Moda Spor’da lisanslı sutopu oyuncusudur.

9 Nisan 2024 Salı

UZMANLAŞMADA KAMUNUN SUNDUĞU FIRSATLAR

Üniversiteye başlarken çoğu bölüm açısından öğrencilerin kafasında mezun olduğunda yapacağı mesleğe ilişkin net bir düşünce bulunmamasına rağmen, aynı düşüncenin Hukuk Fakültesi öğrencileri için de geçerli olduğunu […]