KONUK YAZAR

Ebru MetinEbru Metin, hukukta tasarım yöntemiyle hukuk sektöründe yaratıcı çözümler üreten ve Catalyst 2030, esela ve European Legal Technology Association’ın üyesi olan Legal Design Turkey isimli sosyal girişimin kurucusudur. Daha önce Türkiye, İngiltere ve İspanya'da farklı kuruluşlarda, şirket avukatı, kurumsal yönetim uzmanı ve sözleşme yöneticisi olarak görev almıştır. Eylül 2021 itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi Legal Design Lab’ın direktörü olarak yarı zamanlı şekilde görev yapmaktadır.

Jean Monnet bursiyeri olarak 2014 yılında King's College London'da hukuk yüksek lisans programını, 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde tezsiz hukuk yüksek lisans programını ve 2009 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi hukuk lisans programını tamamlamıştır.

Ayrıca Avrupa Hukuk Teknolojileri Derneği Türkiye elçisi, Hukuk Eğitiminde İnovasyon Birliği ve Global Hukuk Teknolojileri Konsorsiyumu Türkiye temsilcisidir. Hukuk teknolojilerinin ESG amaçlarıyla kullanıldığı durumları listeleyen global Project Octolex projesinin yürütücüsüdür. Uluslararası CEE Legal Tech Blog’unda Türkiye’deki gelişmeleri yazmaktadır. 2020 yılında World Commerce and Contracting tarafından kendisine “Advanced Practitioner” (CCMAP) unvanı verilmiştir.