KONUK YAZAR

Sezgi GülerSezgi, finans, şirketler ve kişisel verilerin korunması hukuku alanlarında uzmanlaşmakta ve kariyerine Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli eğitim ve teknoloji merkezlerinden biri olan Boston’da devam etmektedir.

Halihazırda, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları bakımından kritik önem taşıyan “finansal okuryazarlık ve finansal hizmetlere erişim” alanına odaklı, küresel bir etki yatırımcısı (girişim sermayesi) ve fon yöneticisi bünyesinde kurum avukatı olarak çalışmaktadır.

Daha önce Boston merkezli butik bir hukuk bürosunda bağımsız avukat olarak çalışmış ve Massachusetts Institute of Technology (MIT) çıkışlı, yapay zekâ, yapay öğrenme, robot teknolojisi, bulut bilişim ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren girişim şirketlerine hizmet vermiştir.

Amerika’ya yerleşmeden önce Gündüz Şimşek Gago Avukatlık Ortaklığı (GSG Hukuk) çatısı altında bankalar, alternatif yatırım fonları ve risk sermayedarları gibi finans sektörü müşterilerine hukuki destek sağlamış ve kıdemli avukat pozisyonuna yükselmiştir.

Eğitim
2018 yılında Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bankacılık ve Finans Hukuku Yüksek Lisans Programı’ndan yüksek standartlara bağlılığı sembolize eden The A. John Serino Outstanding Graduate Banking Law Student Prize ödülü ve bölüm ikinciliği ile mezun olmuştur. Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında edinmiştir.

Baro Üyelikleri
Sezgi, New York, Massachusetts ve İstanbul barolarına kayıtlıdır.

Akademik Çalışmalar
Şirketler ile fon yöneticilerinin özen yükümlülüğü ve çalışanların yönetim kurullarında temsili konularında yayınlanmış makale ve çalışmaları bulunmaktadır.