SİTE KULLANIM KURAL VE KOŞULLARI
Ayça Akkayan Yıldırım@Genç Hukukçu’ya e-Postalar web sitesi (Site), hukuk eğitimi ve meslekte yaşanan değişime, gelişmelere ve bunların ihtiyaç duyulan hukukçunun formasyonu üzerindeki etkilerine ilgi duyan herkese yararlı olması ana amacıyla tasarlanmıştır.
Site’yi ziyaret eden kişiler (Kullanıcılar) ve Site’ye üye olan kişiler (Üye/Üyeler), Site’yi ziyaret ettikleri (Kullanım) andan/anından itibaren Site Kullanım Kural ve Koşulları'na uymayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Site editörünün site kullanım kural ve koşullarını her aşamada değiştirme hakkı da saklıdır. Değişiklikler değiştirilmiş Kural ve Koşullar’ın siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Site Kullanım Kural ve Koşulları’nda yapılacak değişiklikleri takip etmek Kullanıcılar’ın ve/veya Üyeler’in sorumluluğundadır. Kullanıcılar’ın ve/veya Üyeler’in değişiklikler yayımlandıktan sonra siteyi kullanmaya devam etmesi yapılan değişiklikleri kabul ettiği hükmünü taşır.
Site içinde yer alan hiçbir bilgi, belge, döküman, tecrübe ve/veya paylaşım, hukukî tavsiye niteliğinde olmadığı gibi, meslekî ve/veya kariyer planlama vs. tavsiyesi niteliğini de haiz değildir. Ayrıca bu içerikler herhangi bir sebeple, avukat-müvekkil ilişkisi kurulmasına matuf biçimde yorumlanamaz yahut kullanılamaz.
Site’deki paylaşımlar yazarının bilgi, görüş, tecrübe ve düşüncelerini yansıtmakta olup, itina ve dikkatle hazırlanmakla birlikte, paylaşılan bilgilerin doğruluk, güvenilirlik ve güncellikleri bakımından açık ya da örtülü hiçbir güvence verilmesi söz konusu olmayıp, hiçbir sorumluluk da kabul edilmez.
Site’nin tasarımına ilişkin tüm haklar saklıdır. Site içinde yer verilen paylaşımların her türlü hakları paylaşım yazarına/içerik kreatörüne aittir. Bununla birlikte Kullanıcılar ve/veya Üyeler Site’de yer verilen paylaşımları Linkedin, Facebook, Twitter dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere internet aracılığıyla erişim sağlanabilen sanal ortam ve sosyal medya platformlarında bu platformların kullanım koşullarına uygun olmak kaydıyla paylaşabilir. Site’de yer alan içeriğin sanal ortam ve sosyal medya platformlarında paylaşılması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin Site’ye bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin sınırlı özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için Site’nin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak nitelikte olmalıdır. Her durumda, Kullanıcılar ve Üyeler, Site’nin ve paylaşım sahipleri olan yazarların yasal ve sair her tür haklarını kabul ettiklerini, paylaşımların yazarlarının izni olmaksızın hiçbir şekilde çoğaltılamayacağını, yayınlanamayacağını, alıntı yapılamayacağını, başka herhangi bir basılı ya da elektronik ortam ve medyada kullanılamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Site’nin tamamı ya da bir kısmı başka bir web sitesinde kullanılamaz. İhlal teşkil edecek her tür müdahale bakımından hukuki ve cezai sorumluluk doğacaktır.
Site’de yer alan ÜYE OL linkindeki ilgili alana e-posta adresini yazan ve ÜYE OL butonunu tıklayan herkes Üye olabilecektir. Üyeler diledikleri zaman üyelikten ayrılabilirler. Üyeler’in kişisel, meslekî, sosyal, ekonomik vs. özellikleri üyelik kabulü ile ilişkili olarak Site editörü ve/veya Site yetkilileri tarafından değerlendirilmemekte ve her ne sebeple olursa olsun Site’yi bağlamamaktadır. Site editörünün hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliğe son vermek hakkı da saklıdır. Kullanıcılar’ın ve Üyeler’in bilgileri kişisel verilerin korunmasına ilişkin mevzuat çerçevesinde koruma altında olup, yasalara uygun olarak verilmiş mahkeme/savcılık kararları ve Kullanıcılar’ın ve/veya Üyeler’in onayı dışında hiçbir şekilde kullanılmayacak, dağıtılmayacak ve yayınlanmayacaktır.
Site’nin e-posta adresine yollanacak yorum ve mesajlar, yorumu yapan ya da mesajı yollayan kişinin aksi yönde beyanı yoksa kişinin ad ve soyadı ve/veya mesleği ve/veya hukukçu olması halinde mezun olduğu fakülte ve/veya mezuniyet yılı da belirtilerek Site’de yayınlanabilir. Bu çerçevede Site’de yapılacak yayınlamaya ilişkin her tür inisiyatif ve hak Site editörüne ait olup; evvelce yayınlanmış olan yorum ve/veya mesajların hiçbir gerekçe gösterilmeksizin Site’den kaldırılması hakkı yine Site editörüne aittir. Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Site editörü ve/veya Site yetkilileri yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
İşbu Kullanım Kural ve Koşulları, milletlerarası özel hukuk prensipleri dikkate alınmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yorumlanır ve uygulanır ve bundan doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümü bakımından İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkili kılınmıştır.
Site virüs, solucan vs. gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı önlemlerini almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti vermemektedir. Site, Üyeler’e ve/veya Kullanıcılar’a virüslerden korunma konusunda gerekli önlemlerini almasını tavsiye eder ve husustan doğan zararlar nedeniyle sorumluluk kabul etmez.