25 Haziran 2022 Cumartesi
Kimden: AYÇA AKKAYAN YILDIRIM
Tarih : 25 Haziran 2022
Kime : Genç Hukukçu
Konu : BİR “ÜSTÜN BAŞARI” ÖYKÜSÜ

 

You Can’t Be What You Can’t See”*

Marian Wright Edelman

*Göremediğin Bir Şeyi Olamazsın

 

Bugün sizlere çok uzun bir öyküyü oldukça öz olarak anlatacağım. Neden anlattığımın cevabını ise hem yukarıdaki alıntıda hem de sunumun en sonunda bulabilirsiniz.

Bu «üstün başarı» öyküsünü, magazinleştirmeden, sunumdaki vurguları göz önünde bulundurarak değerlendirebilmeniz dileğiyle…

Not: Sunum, en iyi şekilde masaüstü cihazlarda görüntülenebilmektedir.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Maddi İmkanlarım Sınırlı, İngilizcem Yeterli Değil, Yine de ABD’de LL.M. Yapabilir miyim?

Yol Haritanızı Belirlediniz mi?

1 Yorum

 1. Kerem KART dedi ki:

  Ayça Hocam,

  Sunumu PDF olarak indirip kitabın Dedication ve Acknowledgment kısımlarını okudum. Dışarıdan bir gözlemci olarak, yorumumu paylaşmak istiyorum.

  Öncelikle, dedication kısmını okuduğumda öğrencilerinize içtenlikle vermiş olduğunuz desteğin, motivasyonun ve cesaretlendirmenin somut karşılığını görmek çok büyük bir mutluluk oldu. Bunda Gizem Hocamın bu desteği bir cümlede, muazzam bir şekilde ifade etmesinin de payı var tabi.

  Bununla birlikte; acknowledgment kısmını okuduğumda ise, Türk Akademi ve Hukuk Çevreleri’nin hem mesleki hem de insani anlamda çok kıymetli bir öğretim üyesi kazandığını anladım. Kelebek etkisine inan bir insan olarak, İstanbul Hukukta esmeye başlayan bir başarı rüzgarının, Amerika’da bir kasırgaya dönüştüğünü ve nihayetinde yine ülkemizde pek çok yeni başarı rüzgarlarının kaynağı olacak bir akademisyen olarak görev ve sorumluluk almaya başladığını gözlemledim.

  Size ve Gizem Hocam’a hem bu başarı hikayesinin yazımındaki, hem de paylaşımındaki emeği ve katkıları için teşekkür ediyorum. Bu paylaşımın bana olduğu gibi, halihazırda fakültede öğrenci olan arkadaşlarıma ve mesleğin başındaki genç hukukçulara da ilham kaynağı olmasını umuyorum. Biz genç hukukuçların, ilerlemekte olduğumuz yolu aydınlatan bu başarı hikayelerine çokça ihtiyacı var. GHEP’te yeni başarı hikayelerinin yer almasını ise, heyecanla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.